Zrób sobie Święto Cykliczne

Czas czytania w minutach:2

Za kilka dni znów będzie święto, nie kościelne, nie państwowe, a rowerowe. W kilkunastu miastach 9 czerwca organizowane są Święta Cykliczne 2013, gromadzące rowerzystów. Każdy jest albo bywa rowerzystą, więc warto wziąć udział, żeby pokazać, ilu nas jest. Na tej stronie możecie sprawdzić gdzie będzie świętowanie.

Waszą uwagę zwracam zwłaszcza na Krakowskie Święto Cykliczne, którego każdy z Was może być organizatorem. Wystarczy wesprzeć projekt dowolną kwotą przez serwis Polak Potrafi. Kasa będzie pobrana z konta tylko pod warunkiem, że uda się osiągnąć poziom założony przez organizatorów – w tym wypadku to 14 000 zł. Na wpłaty został jeszcze tylko 1 dzień.

Co z tych środków będzie zorganizowane? Na stronie Święta Cyklicznego w programie czytam: imprezy dla dzieci, warsztaty plastyczne, kiermasz części i gadżetów rowerowych, pokazy filmów, wycieczki rowerowe z przewodnikiem, wykłady, debaty, wyścigi rowerowe, wielki przejazd rowerowy. Święto trwa od 31 maja do 9 czerwca. Mnie to przekonuje, wpłacam. Wy też tak zróbcie, został 1 dzień.

Za wpłatę, oprócz frajdy bycia organizatorem czegoś super, otrzymacie gadżet, do wyboru: opaski odbalskowe, pokrowce na siodełka, torby albo dzwonki rowerowe.

gadzety

Dzięki takim inicjatywom jest szansa, że rowery będą tak samo normalną i powszechną formą komunikacji jak teraz samochody. I że będzie dla nich infrastruktura. Ale rower to coś więcej niż tylko środek transportu, rowery kształtują miasta, sprawiają, że są kreatywne, bardziej atrakcyjne, lepiej się w nich żyje. Posłuchajcie co na ten temat mówi dr Paweł Kubicki:

Aktualizacja: zebrano 14 812 zł, czyli projekt będzie ufundowany, brawo! Na tę kwotę złożyło się 399 osób, czyli średnia wartość wpłaty to 37 zł.

Ostatnie wpisy

Archiwa

  • Aia

    Jak ładnie i trafnie napisane: „Ale rower to coś więcej niż tylko środek transportu, rowery kształtują miasta, sprawiają, że są kreatywne, bardziej atrakcyjne, lepiej się w nich żyje.”