Siłka na mieście

Zastanów się, zanim przeczytasz post do końca. Potem nie będziesz mógł mieć wymówek, że znów nie poszedłeś na siłownię, bo daleko i trzeba długo jechać, albo że w tym miesiącu oszczędzasz  na karnecie. Zamiast szukać usprawiedliwień potrenuj na mieście, dosłownie.  Możesz dołączyć do grupy uprawiającej street workout albo ćwiczyć samemu w przestrzeni publicznej.

Street workout polega na wykonywaniu ćwiczeń fizycznych z wykorzystaniem tego, co dostępne w mieście – poręczy, schodów, ławek, itp. Nadaje się praktycznie wszystko a ograniczeniem jest wyobraźnia.  To trochę  połączenie siłowni, parkour i kalisteniki, czyli ćwiczeń z wykorzystaniem masy własnego ciała.

Street workout jest coraz popularniejszy w Polsce, w całym kraju powstają lokalne grupy uprawiające  ten sport. W dodatku bardzo demokratyczny – ćwiczyć może  każdy, to jest całkowicie darmowe. No i co za wspaniała promocja aktywności fizycznej. Ćwiczący nie tylko rozwijają swoją muskulaturę, ale dzięki temu, że nie są zamknięci w siłowni dają  dobry przykład innym. Albo wzbudzają wyrzuty sumienia. I dobrze – ostatnio przeczytałem, że w ciągu 20 lat cena śmieciowego jedzenia spadła o 30 proc., a cena owoców wzrosła o 40 proc. Jesteśmy coraz grubsi, mniej się ruszamy, już 30 proc. polskich 11-latków ma nadwagę – dla mnie street workout to jeden ze sposobów na walkę z tym zjawiskiem.

Ok, to teraz obejrzyjcie filmik z ćwiczeniami, a jutro przed wejściem do biurowca  obowiązkowo kilka pompeczek na schodach!

 zdj. http://concreteplayground.com.au

Ostatnie wpisy

Archiwa