Podryw w metrze

Jeśli chcecie się zakochać, jedźcie do Pragi. Zwykła podróż metrem w tym mieście może stać się początkiem wielkiej miłości. Za kilka miesięcy w każdym składzie metra będzie jeden dodatkowy „wagon randkowy”. W nim nikt nie będzie patrzył w smartfona albo czytał gazety – przeciwnie, wszyscy będą ze sobą rozmawiać i poznawać współpasażerów. I zakochiwać się. To mogli wymyślić tylko Czesi!

Pomysł jest częścią akcji mającej zachęcić Prażan do korzystania z komunikacji miejskiej. W kampanii wymienia się aktywności, których nie da się robić w samochodzie, ale w metrze jak najbardziej tak. Podobnie, choć znacznie skromniej, promowało się kiedyś krakowskie MPK:  „Jadąc samochodem czytasz  tylko reklamy, jadąc tramwajem czytasz co chcesz”. W Pradze promują jeszcze sprawdzanie poczty, granie na smartfonie i właśnie poznawanie nowych ludzi w specjalnych wagonach randkowych. To ostatnie jest najbardziej medialne i chyba wszyscy na świecie o tym piszą, co świadczy o sile pomysłu.

Dla władz miasta operacja jest właściwie bezkosztowa – wystarczy obrandować wagony, co zasponsorują portale randkowe. Wagony będą kursować na wszystkich trzech (!) liniach metra poza godzinami szczytu.  Nic tylko wsiadać i poznawać nowych ludzi. Ale uwaga – średnia podróż metrem trwa tylko pięć minut, trzeba przygotować dobrą gadkę, np. „też jedziesz na Hlavní město?” albo coś równie intrygującego.

No i jeszcze morał – kolejny raz się potwierdza, że w promocji najważniejszy jest świetny pomysł. Budżet czy narzędzia są drugorzędne.

Na zakończenie piosenka w temacie miłości i komunikacji publicznej w Pradze, śpiewa Zbigniew Zamachowski:

zdj. dpp.cz

Ostatnie wpisy

Archiwa