Najlepsze miejskie time lapse

Dzisiaj pojawił się świetny filmik o Krakowie wykonany w technice poklatkowej (time lapse). Jest tak dobry, że mógłby spokojnie być oficjalnym filmem promującym miasto. Dlaczego? No właśnie treściowo w sumie nic się nie dzieje, dlatego myślę,  że sekret tkwi w samej technice. Dobre ujęcia i przede wszystkim time lapse. W skrócie technika polega na tym, że zamiast nagrywać ciągły film kamera lub aparat robi zdjęcia, które następnie są łączone w animację. Zobaczcie Sunny Day in Krakow:

Byłem ciekawy, czy filmy o innych miastach wykonane w tej technice wyglądają równie dobrze, poszukałem i okazuje się, że tak. Zebrałem sporo dobrego materiału, dlatego zapraszam na krótki przegląd miejskich time lapse. Na początek The City Limits, film stworzony przez pana o nazwisku Dominic Boudreault. W jednym krótkim wideo połączył ujęcia z Chicago, Nowego Jorku, Toronto i Montrealu. Potraficie rozróżnić, które miasto jest kiedy? Mnie uderzyło, że wszystkie są do siebie tak bardzo podobne.

A teraz już pojedyncze miasta, Chicago:

Moskwa:

Nowy Jork:

Paryż:

Kuala Lumpur:

Singapur:

Dubai:

Szanghai:

San Francisco:

Który time lapse najlepszy? Mi się jeszcze bardzo podoba muzyka w każdym! Więcej takich filmów znajdziecie w serwisie Weburbanist.

Ostatnie wpisy

Archiwa