Które miasto jest bardziej happy?

Różne miasta nagrywają teledyski z utworem Pharrella Williamsa „Happy”. Występują w nich mieszkańcy, którzy tańczą i świetnie się bawią, bardzo fajnie to się ogląda. Pierwszy był Kraków, film wrzucony na Youtube w połowie grudnia obejrzano już ponad 500 tys. razy. To było absolutne szaleństwo, wszyscy sobie ten filmik przesyłali, komentowali, nawet sam Pharrell Williams skomentował to na swoim profilu. Kraków wygrał. Przypomnijmy sobie jak to wyglądało, nim przejdziemy dalej:

Zachęcona sukcesem Krakowa swoją wersję 5 stycznia opublikowała Warszawa. Czas ma znaczenie, prawie trzy tygodnie później ludzie nie klikali już tak chętnie, zabrakło efektu nowości, a i w samej treści nie dzieje się nic takiego, czego nie widzielibyśmy w krakowskiej wersji. Oczywiście inni ludzie, inne krajobrazy i mnóstwo pozytywnej energii. Film obejrzano 130 tys. razy.

Poźniej było Trójmiasto z bardzo wesołą interpretacją, podobną do krakowskiej i warszawskiej, ponad 127 tys. odtworzeń:

Jako ostatni, bo dopiero 11 stycznia, filmik wrzucił Poznań. I ma do dzisiaj prawie 300 tys. wyświetleń, czyli zajmuje drugie miejsce po Krakowie. Jak to się udało? Innowacja to słowo klucz – Poznań zamiast skopiować to, co inni zrobili wcześniej, dał coś więcej, wymyślił, że do teledysku zaprosi obcokrajowców mieszkających w mieście. Występują ludzie z Wenezueli, USA, Kolumbii, Czech, Niemiec i wielu innych. Czyli morał z tej notki taki, że nie warto robić czegoś, jeśli inni zrobili to przed nami. Lepiej podejść do tematu od trochę innej strony. Brawo Poznań! Tak to wygląda:

A na koniec bonusowo Paryż, a później miasto Nabeul w Tunezji:

Ostatnie wpisy

Archiwa