Dzieje się!

Ostatnio dużo się u mnie dzieje, co jest bardzo fajne, mniej fajne jest to, że brakuje czasu na regularne pisanie notek. Mam nadzieję, że niedługo lepiej się zorganizuję i wpisy będą częściej. Dziś taka notka informacyjna o dwóch projektach, w które się zaangażowałem i o jednej konferencji.

W najbliższy wtorek 3 czerwca będe prowadził TEDxKrakówCinema. To są comiesięczne spotkania, każde na inny temat i prowadzi je inna osoba, np. w maju tematem przewodnim było „Less is more”, w kwietniu taniec, a czerwcowe będzie o miastach. Więcej o wydarzeniu możecie przeczytać tutaj. Bardzo mnie cieszy, że zapowiedziała się rekordowa liczba ludzi. Dla mnie to sygnał, że tematyka miejska jest coraz popularniejsza.

W każdy wtorek rano współprowadzę śniadania dla NGO – super inicjatywa wymyślona przez Ambasadę Krakowian (rozmowa z Janem Szpilem z Ambasady do przeczytania tutaj). Chodzi o to, żeby stworzyć platformę spotkań dla krakowskich organizacji pozarządowych i ruchów miejskich. Chcemy się lepiej poznać, wymieniać informacjami co robimy i być może zacząć ze sobą współpracować. Wielkim plusem tych spotkań jest nieformalna atmosfera, rygorystyczne przestrzeganie czasu (spotkania trwają max 1,5 h) i pyszne jedzenie. Każdy przynosi coś swojego i wspólnie robimy śniadanie.

Wielkimi krokami zbliża się miejska konferencja reSITE, 19-20 czerwca w czeskiej Pradze. Prelegentami będą m.in. Edward Glaeser, Joanna Erbel czy Grzegorz Piątek. Kupujcie bilety, rezerwujcie transport i do zobaczenia w Pradze. A tu możecie przeczytać wywiad z Kasią Dordą, która współorganizuje reSITE.

 

Ostatnie wpisy

Archiwa