O blogu

Nazywam się Rafał Sanecki i prowadzę bloga o miastach. Miasta zajmują tylko 2 proc. powierzchni Ziemi, a żyje w nich ponad 50 proc. ludzi, odpowiadają za 75 proc. zużycia energii i 80 proc. emisji dwutlenku węgla. W 2050 roku aż 70 proc. mieszkańców planety będzie mieszkać w miastach, a w Unii Europejskiej już tak jest od dawna.

Ten blog jest o pomysłach na lepsze życie w mieście. Pomysły są różne i z całego świata. A dzięki temu, że żyjemy w czasach sharing economy i każdy chętnie dzieli się wiedzą, łatwo je znaleźć i zaadaptować w innym miejscu. To, co sprawdziło się wczoraj w Nowym Jorku, jutro można wprowadzić w Warszawie czy Krakowie. Chciałbym, żeby przykłady opisane na blogu inspirowały do zmiany i refleksji o jakości życia w miastach.

Wpisy dotyczą takich zagadnień: przestrzeń publiczna, transport, sztuka miejska, bezpieczeństwo, zabawa, sposoby na zaangażowanie mieszkańców, idea smart city. Blog istnieje od 2012 roku.

The 19th century was a century of empires, 20th century was a century of nation states and the 21st century will be a century of cities.
Były burmistrz Denver Wellington  Webb